آرتروز زانو

آرتروز زانو

آرتروز زانو رایج ترین نوع آرتروز به شمار می رود و در حقیقت تخریب و فرسایش مزمن غضروف مفصلی اطراف زانو است. آرتروز زانو یکی از شایع‌ترین علل بروز دردهای مفصل زانو است. انواع آرتروز زانو شامل آرتروز در اثر فشار زیاد و تخریب غضروف مفصلی با افزایش سن، آرتروز پس از صدمات و ضربات مستقیم به زانو و آرتروز متعاقب آرتریت روماتوئید است.

در مراحل اولیه آرتروز فعالیت‌های شدید مثل پریدن و یا فعالیت‌های ورزشی شدید برای بیمار دردناک است و درمان‌هایی همانند کاهش وزن، تقویت عضلات، کاهش فعالیت و استراحت می‌توانند موجب بهبودی بیمار شوند.

با پیشرفت آرتروز درد در حین بالا و پایین رفتن از پله و سایر فعالیت‌های روزمره رخ دهد. در این مرحله درمان‌هایی همانند داروهای ضد درد و التهاب، فیزیوتراپی و تزریق داروهای ضد التهاب در مفصل می تواند به بیمار کمک کند. در صورتی که آرتروز زانو پیشرفت زیادی داشته باشد، تنها راه درمان جراحی تعویض مفصل زانو است.

 

درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو با طب فیزیکی و توانبخشی در مجموعه دکتر نوید حسین زاده واقع در شهر زیبای رشت با اهداف خاصی همانند کسب دامنه حرکتی کامل زانو، به دست آوردن قدرت و انعطاف پذیری عضلات اطراف مفصل، افزایش ثبات مفصل زانو انجام می‌شود.

درمان‌های طب فیزیکی و توانبخشی برای آرتروز زانو شامل استفاده از دستگاه‌های تحریک الکتریکی به منظور کاهش درد و التهاب و بهبود قدرت عضلات، استفاده از اولتراسوند به منظور افزایش انعطاف پذیری بافت‌ها ، استفاده از لیزرهای پرتوان و کم توان به منظور ترمیم بافت و کاهش درد و التهاب ، مگنت درمانی به منظور ترمیم بافت، استفاده از دستگاه CPM به منظور بهبود دامنه حرکتی، استفاده از تکنیک‌های درمان دستی به منظور بهبود انعطاف پذیری بافت و بهبود حرکت در مفصل زانو، تمرین درمانی هدفمند به منظور تقویت عضلات ضعیف و کشش عضلات کوتاه و ایجاد قدرت، حرکت و ثبات در مفصل زانو است.

شما می‌توانید از تمامی این خدمات درمانی در مطب دکتر نوید حسین زاده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در استان سر سبز گیلان و شهر زیبای رشت بهره‌مند شوید.