درمان دیسک کمر با لیزرتراپی

برای درمان دیسک کمر با لیزرتراپی مردم روش‌های مختلف درمان را بکار می‌بردند که امروزه روش جدید لیزر درمانی در درمان کمر دردهای مزمن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

همانطور که در لیزرتراپی اشاره کردیم، لیزرتراپی روشی است که عارضه‌های دردناک را توسط پرتوهای لیزر درمان کرده و یک روش بدون درد و عاری از عوارض جانبی است. یکی از عارضه‌هایی که توسط لیزرتراپی درمان می‌گردد، درمان دیسک کمر است. برای درمان دیسک کمر با لیزرتراپی مردم روش‌های مختلف درمان را بکار می‌بردند که امروزه روش جدید لیزر درمانی در درمان کمر دردهای مزمن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

لیزر درمانی یک روش بدون خونریزی و برش‌های جراحی است. روشی که پزشکان زیادی سال‌ها پیش به دنبال آن بودند تا بتوانند پوست قسمت خارجی دیسک را که بیرون زده است بدون استفاده از تیغ جراحی خارج نمایند. از این روش تحت عنوان جراحی بسته یاد می‌کنند که توسط لوله بسیار باریکی که از طریق پوست به دیسک منتقل می‌شود، دیسک را تخلیه می‌نمایند. حتی اگر دیسک دچار پارگی شده باشد باز هم لیزرتراپی پیشنهاد می‌شود و به هیچ عنوان برگشت پذیر نخواهند بود و درمان قطعی برای دیسک است. کسانی که دچار تنگی کانال هستند علاوه‌بر انجام لیزر تراپی درمان دیگری باید انجام دهند تا فشار بر روی کانال‌های نخاعی کاهش یابد.

از مزیت‌های درمان دیسک کمر توسط لیزرتراپی نسبت به عمل جراحی می‌توانیم عدم نیاز به بیهوشی کامل، نبود درد قبل و بعد از عمل، عدم نیاز به تیغ جراحی، زخم، بخیه و از همه مهم‌تر جلوگیری از احتمال دستکاری بدن اشاره کنیم. دستکاری ستون فقرات در حین عمل جراحی باعث چسبندگی در آن ناحیه شده که نتیجه آن ایجاد دردهای شدید و غیر قابل تحمل برای بیمار است. معمولا برای این دسته از بیماران درمان‌های ترکیبی یعنی لیزر تراپی، نورولیز و رادیو فرکانسی بکار می‌برند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی با استفاده از لیزرتراپی می‌تواند همزمان چندین دیسک را لیزر نموده و هیچ محدودیتی برای انجام آن وجود ندارد و فرد بیمار هر زمان که دچار دیسک کمر شود می‌تواند از این روش برای درمان استفاده کند.

دیدگاه خود را بنویسید