درمان سردرد به سبک طب سوزنی

بررسی اجمالی روش درمان سردرد به سبک طب سوزنی: طب سوزنی بخشی از طب سنتی چینی است، که شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک در نقاط فشار بر بدن بیمار می‌شود. مطالعات تایید می کند که طب سوزنی می تواند به افرادی که درد های مزمن سردرد را تجربه می کنند، کمک کند.

درمان سردرد به سبک طب سوزنی

بررسی اجمالی روش درمان سردرد به سبک طب سوزنی:

طب سوزنی بخشی از طب سنتی چینی است، که شامل قرار دادن سوزن های بسیار نازک در نقاط فشار بر بدن بیمار می‌شود.

مطالعات تایید می کند که طب سوزنی می تواند به افرادی که درد های مزمن سردرد را تجربه می کنند، کمک کند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) طب سوزنی را به عنوان یک درمان امیدوارکننده برای رهایی از درد در سال ۱۹۷۹ ثبت کرده است.

 

مزایای درمان سردرد با طب سوزنی:

طب سوزنی به دنبال جریان انرژی های مثبت در سراسر بدن شما است.

در واقع این انرژی منفیست که موجب سردرد می شود که با کمک طب سوزنی این مشکل حذف می‌شود. از دیدگاه پزشکی مدرن، طب سوزنی سیستم های مختلف بدن شما را تحریک می کند. این عمل ممکن است به درمان های دیگر نیز کمک کند.

در طب سوزنی بدن بیمار به مجموعه ای از مناطق و نقاط فشار تقسیم می شود. طب سوزنی طبق علائم بیمار به نقطه های مختلف فشار وارد می‌کند.

نقاطی که سوزن در آن وارد می‌گردد معمولا نزدیک اعصاب بدن بیمار است. سوزن اعصاب را تحریک می کند تا هورمون‌هایی مانند اندورفین را آزاد کرده و تا بدن بیمار به درمان پاسخ بدهد.

این تحریک سیستم ایمنی و گردش خون چیزی است که طرفداران طب سوزنی ادعا می‌کنند که میگرن و انواع سردرد را از بین می برد.

 

معایب طب سوزنی و دلایل کارآمد نبودن این درمان برای سردرد:

زمانی که طب سوزنی توسط پزشک مجاز و متخصص انجام شود خطرات احتمالی و بروز مشکل کم می‌شود. گاهی اوقات بروز کبودی، خستگی و درد در دنباله‌‌ی انتصابات طب سوزنی، به ویژه پس از انجام دادن طب سوزنی برای اولین بار طبیعی است.

انجام دادن طب سوزنی در مراکز غیر استاندارد و جعلی ، که با تجهیزات غیر استاندارد یا کثیف کار می‌کنند، ممکن است زنگ خطری برای سلامتی بیمار باشد. طب سوزنی صحیح که از طرف سازمان اداره غذا و داروی تنظیم و تایید شده است در مراکز رسمی و محیطی بهداشتی با وسایل استرلیزه و به صورت یکبارمصرف استفاده می شود.

 

همه چیز درباره درمان سردرد با طب سوزنی:

طب سوزنی سابقه ای طولانی مدت و قدیمی در درمان بسیاری از بیماری های دردناک ، از جمله سردرد دارد.

اثربخشی آن به طور عمده برای سردردهای اولیه، به ویژه برای سردرد هایی که بر اثر تنش (TTH) به وجود می آیند مورد مطالعه قرار گرفته است.

طب سنتی چینی (TCM) دارای دو چارچوب تشخیصی برای سردرد است:

  1. تشخیص های مریدین، براساس محل درد و مریدین (یا کانال ها) که از طریق آن عبور می کند؛
  2. تشخیص سندرم، وابسته به عوامل خارجی یا داخلی و بر ویژگی های درد است.

 

تشخیص های مریدین:

چهار مریدینی که در معرض سردرد قرار دارند،به شرح زیر اند: Shaoyang (کانال های TE-GB، در دو طرف سر). Taiyang (کانال SI-BL، پشت گردن)؛ Yangming (کانال های LI-ST، پیشانی) و Jueyin (کانال های PC-LR، راس سر).

 

تشخیص سندرم:

سندرم ها ممکن است به علت اضافه یا کسری در کروموزوم ها باشد. به طور کلی، سندرم های اضافی در اکثر موارد به میگرن و سندرم های کسری به TTH مربوط می شود.

طب سوزنی یک مداخله پیچیده است که همچنین با تعامل نزدیک بین بیمار و درمانگر مشخص می شود.

سیستم پیچیده ای از طبقه بندی سردردهای TCM اغلب تنوع زیادی را در بین روش های درمانی مختلفی که در مطالعات مختلف طب سوزنی در درمان سردرد استفاده می شود، ایجاد می کند.

علیرغم این اختلافات، بررسی های منظم Cochrane در مورد طب سوزنی در میگرن و در TTH نشان می دهد که طب سوزنی گزینه ای موثر و ارزشمند برای بیماران مبتلا به میگرن یا TTH مکرر است.

علاوه بر این، طب سوزنی نسبت به سایر روش های درمانی یک درمان مقرون به صرفه به حساب می اید.

دیدگاه خود را بنویسید