طب سوزنی و درمان کمردرد

کی از روش‌های بسیار تاثیرگذار در درمان دیسک کمر طب سوزنی است.

طب سوزنی و درمان کمردرد

یکی از روش‌های بسیار تاثیرگذار در درمان دیسک کمر طب سوزنی است. انجام جراحی برای درمان کمر درد عوارض زیادی داشته و علاوه بر آن در بسیاری از موارد باعث بهبودی کامل بیمار نخواهد شد و هرچه عمل وسیع‌تر باشد عوارض آن به طبع نیز بیشتر خواهد بود. یکی از عوارض عمل جراحی تنگ شدن کانال نخاعی و فشار بیشتر برروی ریشه اعصاب نخاعی است. همچنین فرد پس از عمل جراحی دارای درد بوده و در حرکات خود دچار محدودیت خواهد شد. درحالیکه پس از انجام طب سوزنی درد به طور کامل از بین رفته و فرد در انجام فعالیت‌های روزمره خود مشکلی نخواهد داشت. طب سوزنی در مقایسه با سایر روش‌ها بسیار کم خطر بوده و از عوارض کمتری برخوردار است.

عملکرد طب سوزنی در درمان کمردرد به ۲ صورت است:

۱_ طب سوزنی باعث افزایش سلول‌های دفاعی و مایع میان بافتی اطراف دیسک می‌شود و در نتیجه آن آب دیسک از دست رفته جبران خواهد شد و فعالیت بدن برای بهبودی کمر درد و یا دیسک کمر افزایش می‌یابد.

۲_ با انجام طب سوزنی رشته‌های عصبی پس سیناپسی مسدود خواهند شد و درد کاهش می‌یابد.

۳_ طب سوزنی باعث تحریک اعصابی که در عضلات و بافت‌ها قرار دارد شده و با تحریک شدن این اعصاب، اندروفین_انکفالین و بتااندورفین که از مغز میانی، نخاع، هیپوفیز و هیپوتالاموس ترشح می‌شوند، ترشح شده و مانند مرفین درد را تسکین می‌دهند.

۴_ انقباض عضلات کاهش یافته سپس با افزایش جریان خون حرکت مفاصل بهبود می‌یابد. این عملکرد طب سوزنی باعث کاهش تورم و کبودی خواهد شد.

تعداد جلسات طب سوزنی برای درمان دیسک کمر در مطب دکتر نوید حسین زاده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شهر زیبای رشت معمولا بین ۱۰ تا ۱۲ جلسه است. ممکن است فرد پس از یک دوره کامل درمان بهبود نیابد و نیاز به جلسات بیشتر داشته باشد و هر جلسه درمان حدود نیم الی یک ساعت به طول می‌انجامد. طب سوزنی به تمامی افرادی که از بیماری رنج می‌برند توصیه می‌گردد تا بدون عوارض جانبی تحت درمان قرار گیرند.

دیدگاه خود را بنویسید